Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Ponieważ rozwój techniki jest wynikiem naszej zdolności do podążania w nowych kierunkach, ponieważ jesteśmy mądrzy i dążymy cały czas do odkrywania nowości lub też ulepszania rzeczy już istniejących, dlatego też także w aspekcie bezpieczeństwa jazdy, dotyczącym wszystkich pasażerów, w tym także i dzieci, prowadzone są rozliczne badania i naukowe obserwacje.

To właśnie na podstawie wniosków wyciąganych z poszczególnych prób i testów, dowiadujemy się więcej i pozyskujemy wiedzę nam niezbędną do maksymalnego zabezpieczenia dzieci w aucie.

Bardzo ciekawą informacją, która nie jest pewnie oczywistą dla wielu z nas, choć pewnie większość będzie zdawała sobie sprawę, że nie jest zaskakującą, jest fakt, iż zderzenie samochodu poruszającego się z prędkością około 50 km/h, dla dziecka może mieć skutki podobne do upadku z wysokości ponad 10 metrów.

Co to oznacza dla dziecka? Niestety oznacza to, że dziecko będące pasażerem podróżującym bez zastosowania odpowiednich zabezpieczeń, staje się uczestnikiem wypadku podobnego do upadku z trzeciego piętra, tak więc ma słabe szanse na wyjście z takowej opresji bez poważnych skutków zdrowotnych.

Skup Katalizatory.pro Radom