Czy dieta może wyleczyć zmiany trądzikowe?

Trądzik to przypadłość głównie nastolatków, ale nie tylko. Zmiany trądzikowe coraz częściej występują także u dorosłych. Zazwyczaj są efektem zmian hormonalnych oraz stresu.

Leczenie zmian trądzikowych zazwyczaj jest bardzo trudne i czasochłonne. Wiele osób uważa, że wystarczy stosować odpowiednie kosmetyki, aby zminimalizować trądzik. Tymczasem równie skuteczna może okazać się dieta.

Zaobserwowano bowiem, że odpowiednia dieta może być niezwykle pomocna w leczeniu trądziku. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zarazem dieta bardzo rygorystyczna, w której trzeba zrezygnować z wielu, powszechnie znanych i lubianych produktów. Podstawową zasadą jest unikanie produktów wysoko przetworzonych.

Tego typu produkty zawierają bowiem duże ilości konserwantów, aromatów czy barwników, które negatywnie wpływają na stan cery. Lepszym rozwiązaniem jest spożywanie produktów lekkostrawnych, które są łatwo przyswajane przez organizm. Warto również ograniczyć ilość produktów smażonych oraz tłuszczów zwierzęcych.