DAW to programy komputerowe, służące do tworzenia muzyki. DAW to skrót od Digital Audio Workstation. W ramach tego typu programów istnieją wirtualne miksery, działające na podobnej zasadzie co ich realne odpowiedniki.

Wśród tych bardziej popularnych programów można wymienić Pro Tools oraz Steinberg Cubase. DAW zwykle daje możliwość nagrywania oraz późniejszego umieszczania na ścieżkach kolejnych fragmentów nagrań, które można edytować w nieskończoność, przetwarzać i dodawać różne efekty. Co więcej, niektóre oprogramowania są nastawione na modyfikację fragmentów, nagrywanych na żywo.

Świetlaną przyszłość wróży się też systemom DAW, działającym w przeglądarkach internetowych. Zwykle programy te wykorzystuje się do tworzenia muzyki pop/rock lub ewentualnie muzyki elektronicznej – wszystko zależy od funkcji, jaki posiada konkretna pozycja. Dzięki niemu miksowanie nabiera precyzji, a margines błędu okazuje się znikomy.

Niektórzy oczywiście wolą pozostawać tradycjonalistami i działać bez udziału komputera, jednak fakt, że system DAW zyskuje coraz więcej zwolenników.

rehabilitacja.ealergie.com.pl