Duży znaczy lepszy – rozmiar ekranu

Jednym z zasadniczych kryteriów dobrego telewizora jest niewątpliwie jego rozmiar. To z tym problemem zmagamy się podczas zakupów. Jak się okazuje nie jest to łatwe zadanie, choć jeszcze parę lat temu było to zdecydowanie prostsze.

Współczesne technologie, rozwój wielu dziedzin życia sprawia, że konsument ma bardzo wygórowane wymagania. Zatem nie dziwi już fakt, że dwudziestocalowy telewizor zamieniany jest na ten z trzy razy większą przekątną. Coraz częściej sięgamy po te powyżej pięćdziesiąt cali, bowiem tylko wtedy mamy gwarancje dobrej widoczności wszystkich drobnych elementów.

Tworząc takie kino domowe pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z rozmiarem. Zachowując odpowiednie proporcje pomiędzy ekranem, a odległością oglądania. Niestety istnieje jeszcze kilka innych wad tego typu rozwiązań, które wiążą się z jakością obrazu.

Tutaj warto szczególnie zwrócić uwagę na parametry wybranych modeli, bowiem migotanie obrazu, zakłócenia, czy smużenie może znacznie pogarszać oglądanie filmu.