Dziecko w aucie, czyli z przodu czy też z tyłu

Wielu rodziców zastanawia się gdzie, to znaczy, na którym fotelu, najlepiej jest przewozić dziecko w samochodzie. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednakże wprowadzone w naszym kraju przepisy mówią, że dziecko powinno się przewozić w foteliku, na tylnej kanapie samochodu. W przypadku dzieci małych, czyli tych, które przewozimy tyłem do kierunku jazdy, istnieje możliwość przypięcia i transportowania ich na fotelu przedniego pasażera.

Jednakże należy zawsze pamiętać o tym, iż jest to możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy przednia poduszka powietrzna, zabezpieczająca osobę siedzącą obok kierowcy, bezwzględnie musi zostać wyłączona. Organizm dziecka, jest o wiele drobniejszym aniżeli osoby dorosłej, dlatego też wybuch poduszki powietrznej, która potrafi ochronić dorosłą osobę, przed uszkodzeniami ciała w wyniku wypadku, może naszemu potomkowi wyrządzić wielką szkodę. Coś, co ma chronić może wręcz zabić.

Praktyczne akcesoria skoda roomster znajdziesz w naszym sklepie on-line.

Dlatego ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpiecznego przewożenia dzieci w aucie i do nich dostosować nasze podejście.

skup katalizatorów