Dziecko w aucie

Niestety, obojętnie jak byśmy nie spojrzeli na statystyki zgonów, których przyczyną były wypadki samochodowe, zawsze naszą uwagę zwróci fakt, iż niestety, prawie co czwarta ofiara poszkodowana w takim zdarzeniu, to dziecko.

Dziecko, które przecież tak naprawdę jest od nas zależne i które dzięki naszej zapobiegliwości może z wielu opresji wyjść prawie bez szwanku.

Oczywiście tylko wtedy, gdy my, osoby dorosłe, potrafiące przewidzieć konsekwencje najróżniejszych działań, będziemy robili wszystko co możliwe, aby zapobiec sytuacjom stanowiącym zagrożenie dla tych małych istot.

Niestety, obojętnie jak dobrymi kierowcami jesteśmy, jak wielki poziomem wyobraźni jesteśmy obdarzeni, jak dobrymi i doświadczonymi kierowcami jesteśmy, jak bardzo uważamy i staramy się zapobiegać sytuacjom zagrożenia, zawsze pamiętać musimy, że na drodze nie jesteśmy przecież sami i nie tylko od nas zależy nasz los.

Ze wspomnianych wyżej powodów, każdy z nas jest zobowiązany do zapewnienia podróżującym w samochodzie pasażerom, szczególnie dzieciom, maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.