Ekologia również w środkach czystości

Ekologiczne podejście do życia i jego zdrowy styl, przeniknęło również do produktów używanych do sprzątania. Nie chcemy szkodliwych dla środowiska substancji, zanieczyszczających, ale również niszczących nasze zdrowie. W trosce o przyrodę i nas samych możemy stworzyć same równie skuteczne środki do sprzątania, które nie będą aż tak kosztowne jak te zakupione w sklepach.

Możliwości mamy bardzo wiele i praktycznie wszystko wyczyścimy takimi preparatami. Najczęściej używanym środkiem jest oczywiście płyn do mycia naczyń możemy go stworzyć mieszając pół litra wody, z sokiem z pięciu cytryn odrobiną soli oraz około stu mililitrów octu, aż do zgęstnienia. Taką mieszanką możemy w tradycyjny sposób umyć wszelkie naczynia.

Ekologia wymaga również uniwersalności i mniejszej ilości stosowanych produktów, ale również nie marnowania i zanieczyszczania starymi puszkami, czy butelkami środowiska. Dlatego zamiast wyrzucać do śmieci puste opakowanie po dezodorancie, wykorzystajmy je do przygotowania uniwersalnego płynu do czyszczenia wszystkich zabrudzonych powierzchni w domu. Wystarczy nalać do niego czterysta ml destylowanej wody, dopełnić stoma ml alkoholu, odrobiną płynu do mycia naczyń, a dla miłego zapachu wkropić odrobinę ulubionego olejku eterycznego.

Dzięki tym produktom mamy właściwie dwie butelki środków do sprzątania kuchni, łazienki, powierzchni drewnianych, emaliowanych, metalowych, czy nawet luster oraz szyb. Wszystko, co nadaje się do mycia spryskujemy płynem i wycieramy do sucha.

www.eugeniuszmalkowski.pl