Gramofony

Gramofon, zaraz po fonografie, był jednym z pierwszych urządzeń, który służył do odtwarzania dźwięku. Gramofon umożliwiał odczyt dźwięku zapisanego na płytach gramofonowych.

Te z kolei były najpopularniejszym nośnikiem muzyki do końca lat 80-tych XX wieku i następnie zostały zastąpione przez płyty kompaktowe. Jednakże współcześnie gramofony „powróciły do łask” i są coraz częściej i chętniej kupowane zarówno przez audiofilów, jak i miłośników pięknych przedmiotów.

Jeśli chciałbyś mieć w swoim domu gramofon, przede wszystkim powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego. Czy po to, aby był on ozdobą mieszkania, czy po to, aby umożliwiał niepowtarzalny odsłuch muzyki.

W zależności od tego, powinieneś zdecydować się na gramofon zabytkowy, lub też nowoczesny, wyposażony w najnowsze technologie. Bardzo często możliwe jest połączenie obu tych cech, ponieważ współcześni producenci gramofonów, produkują także sprzęt stylizowany na pochodzący z poprzedniego wieku.

Zwróć uwagę chociażby na takie modele jak TEAC TN-300, PRO-JECT 2-Xperience Classic, PRO-JECT Xtension 10 Evolution, FONICA F-800, MUSIC HALL mmf-5.1 SE, czy PRO-JECT RPM-1.

3 GENIE..

www.kojikamoji.pl