Jak działają kapsułki do prania?

Kapsułki do prania to prawdziwa rewolucja na rynku środków piorących! Nie potrzeba już stosowania proszku (oddzielnie do białych, a oddzielnie do kolorowych tkanin), a dodatkowo wlewania płynu do płukania. Kapsułka do prania łączy w sobie bowiem płyn piorący z płynem do płukania! Niektóre z produktów mają także trzeci składnik – odplamiacz. Nie ma tu problemu z właściwym dozowaniem potrzebnej ilości – wystarczy, że wrzucimy do bębna pralki jedną kapsułkę. Warto pamiętać, że jedna kapsułka starcza na jedno pranie.

Żelowa powłoka utrzymująca płyny, bardzo szybko rozpuszcza się pod wpływem wody.

Działanie kapsułek piorących

Kapsułki wypełnione płynem, przeznaczone do prania, działają w temperaturze od 30°C do 90°C. Można je zatem stosować zarówno przy praniu tkanin delikatnych w niskiej temperaturze, jak i przy praniu ręczników i pościeli w wysokiej. Taka mała kapsułka starcza na jedno całe pranie! To znaczy, że poradzi sobie z całym bębnem ubrań – ok.

5 kg.Wrzucamy ją do pralki, pomiędzy ubrania, zamykamy drzwiczki i włączamy pranie. Kapsułka rozpuści się pod wpływem napływającej do bębna wody.

Jakie jeszcze zalety ma kapsułka piorąca?

Kapsułka piorąca niweluje problem zacieków, które często powstają przy stosowaniu proszku.

Biały proszek może tworzyć zacieki szczególnie na ciemnych tkaninach. Przy kapsułce nie ma takiego problemu. Zarówno żelowa powłoka, jak i będące w niej płyny, rozpuszczają się całkowicie, nie pozostawiając śladu na ubraniach, ale i nie szkodząc pralce. Kapsułki piorące pozostawiają przyjemny zapach na tkaninach i sprawiają, że ubrania stają się miękkie.

W wielu sklepach, zarówno z chemią gospodarczą, jak i w zwykłych supermarketach, znajdziemy kapsuli piorące różnych marek. Coraz więcej producentów proszków do prania i płynów do płukania tkanin decyduje się na poszerzenie swojej oferty właśnie o kapsułki piorące. Dostępne w poręcznym pudełeczku lub w opakowaniu foliowym. Nie zajmują dużo miejsca, a starczają na wiele prań.

Łatwo też stwierdzić na ile prań wystarczą nam pozostałe kapsułki.