Kąpiel niczym Kleopatra

Nic tak nie relaksuje jak gorąca kąpiel w domowym zaciszu, a jeżeli dodasz do niej odpowiednich składników stworzysz sobie iście królewską kąpiel. Nie musisz nawet wychodzić do sklepu w poszukiwaniu aromatycznych płynów i olejków do kąpieli. W kuchennej szafce masz wszystkie niezbędne składniki. Wystarczy odrobina ziół, aby się uspokoić, zrelaksować i odprężyć. Aromatyczna kąpiel pobudza również ukrwienie, co przyczynia się do pielęgnacji skóry całego ciała.

Przygotowanie olejku do kąpieli jest niezwykle proste i już odpręża poprzez unoszący się w domu zapach. Wystarczy zaparzyć odpowiednie zioła i lekko ostudzony napar wlać do wanny wypełnionej wodą. Możesz wybrać relaksujące i odżywcze działanie rumianku, lawendy oraz melisy. Jeżeli zależy ci na rozluźnieniu i łagodzącej kąpieli dodaj do niej szałwię, chmiel oraz majeranek. Natomiast lipa, rumianek oraz siemię lniane zastosuj, jako działanie kojąco wygładzające.

Możesz także stworzyć swój własny olejek. Wystarczy, że zalejesz swój ulubiony składnik oliwą z oliwek i wstaw do kąpieli wodnej na trzy godziny, ostudź i dodaj jeszcze kilka kropli witaminy E. Tak przygotowany olej należy przelać do ciemnej butelki, aby się nie utlenił i wstawić do lodówki. Na chwilę przed kąpielą należy go lekko ogrzać i wlać około pięciu łyżek do wanny wypełnionej ciepłą woda. Składniki, które wykorzystasz to może być cynamon, kawa, świeże pomarańcze, cytryny oraz grapefruity lub dowolny produkt o właściwościach pielęgnacyjnych i oczywiście intensywnym aromacie zapachowym.

Białka sojowe