Kuszące i ponętne usta

Usta, a właściwe ich przesuszanie to problem wielu pań, z którym ciężko jest walczyć bez odpowiedniej pielęgnacji. Zimą są one bardziej narażone na ze czynniki zewnętrzne niska temperatura, wiatr, mróz sprawią, że stają się coraz bardziej szorstkie, suche i zaczynają pękać. Dlatego powinnyśmy stosować nawilżające balsamy do ust w celu ich pielęgnacji oraz ochronny. Jednak warto również zastosować kuracje z wykorzystaniem domowych sposobów na pozbycie się tego problemu.

Oczywiście nawilżanie kremem ma swoje pozytywne działanie, jednak nic nie jest wstanie skutecznie oddziaływać na niezłuszczony naskórek. Pęknięcia oraz odstające pojedyncze skórki należy najpierw intensywnie zregenerować. Do tego będzie niezbędny peeling, który każdy może stworzyć sam. Najłatwiej i najszybciej wystarczy posmarować usta kryształkami cukru, grubą warstwą odczekać kilka minut, a następnie opuszkami palców wykonać kilka okrężnych ruchów, aż do rozpuszczenia całego użytego składnika.

Dobrym sposobem jest również połączenie cukru z miodem lub wazeliną kosmetyczną, co dodatkowo nawilża naskórek, dzięki czemu peeling będzie przyjemniejszy. Po tak wykonanym zabiegu, należy nałożyć grubą warstwę odpowiedniego balsamu lub wazeliny. Kurację najlepiej jest wykonywać wieczorem i powtarzać ją dwa – trzy razy w tygodniu. To bardzo skuteczny i szybki sposób na odżywienie i pielęgnacje warg.

Już po pierwszym zastosowaniu widać zdecydowaną różnicę, a systematyczne stosowanie sprawi, że problem spierzchniętych ust nie będzie cię dotyczył.

www.uprawyrolne.com.pl