Montaż klasyczny

W zależności od tego jaki model rolet zostanie wybrany przez klienta, ich instalacja na oknie może przebiegać na rożne sposoby. Zasadniczo wymienić można dwa systemy montażu, które teraz po kolei omówimy. Sposób pierwszy, który można określić mianem klasycznego, jest dość inwazyjny. Zakłada on montaż rolety na stałe bezpośrednio na oknie, ewentualnie na ścianie lub suficie. Aby zamontować taki model rolet musimy liczyć się z koniecznością użycia wiertarki.

Należy bowiem nawiercić otwory w murze i w oparciu o nie zainstalować układy przytrzymujące roletę w miejscu, tak aby można było zakrywać nią okno. Można także wywiercić otwory w samej ramie okiennej, w przeznaczonych do tego miejscach i tam zainstalować roletę. Plusem rolet montowanych w taki sposób jest to, że zwykle są one produkowane na zamówienie. Oznacza to, że można je spersonalizować zgodnie z potrzebami klienta. Mamy większe pole manewru odnośnie doboru tkanin, które zostaną użyte.

Chodzi zarówno o przepuszczalność światła, jak też stopień miękkości i kolorystykę. Przedstawiciel wykonawcy usługi przyjedzie do nas z obszernym katalogiem, z którego wybierzemy właściwą barwę roletek. Sprawa kolejna to wymiary. Czasami gabaryty okien są na tyle specyficzne, że gotowe zestawy matrycowe nie spełniają oczekiwań konsumentów. Fachowcy, którzy nas odwiedzą pobiorą dokładne wymiary z okien i przyjadą do nas z roletą idealnie dopasowaną.

Zazwyczaj za taką dodatkową usługę trzeba nieco dopłacić, ale warto. Dzięki temu będziemy się cieszyć oknem perfekcyjnie osłoniętym i o świetnym wyglądzie.

https://amica-group.com/