Pomyłka przy tankowaniu – co robić?

Mimo odpowiedniego oznakowania na stacjach paliw, często się kierowcom zdarza zatankować złe paliwo. Przemęczenie, pośpiech, roztargnienie – to najczęstsze przyczyny pomyłek przy tankowaniu.

Co zrobić, gdy już dojdzie do takiej pomyłki? Jeżeli zdarzyło Ci się wlać olej napędowy zamiast benzyny, nie powinieneś mieć większych powodów do zmartwień. W takiej sytuacji należy wypompować ropę z baku pojazdu oraz odstawić samochód do serwisu.

Oczywiście, musisz wezwać pomoc drogową lub zadzwonić po kogoś, kto się odholuje. Samochód co prawda odpali, nie zajedzie daleko.

Mechanik powinien przeczyścić układ zasilający, aby nie doszło do zanieczyszczenia świec oraz wymienić filtr paliwa. Należy również skontrolować, czy nie doszło do uszkodzenia katalizatora.

Jeśli jednak doszło do odwrotnej sytuacji i zatankowałeś benzyną samochód z silnikiem diesla, to masz duży problem. Ruszenie i próba przejechania z benzyną w baku może doprowadzić do zatarcia pompy wtryskowej oraz silnika.

Wtedy naprawa może Cię kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Niezależnie od modelu samochodu, w celu przedłużenia żywotności silnika samochodowego warto zdecydować się na zabieg wodorowania silnika, który pozwala na pozbycie się zalegającego nagaru.

rehabilitacja.ealergie.com.pl