Porty wejścia audio kina domowego

Każdy zestaw kina domowego wyposażony jest w odpowiednie porty, dzięki którym możliwe jest podłączanie do niego różnego rodzaju urządzeń. Warto na to zwracać uwagę na etapie wybierania i kupowania systemu audio do domu. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze rodzaje portów. Port Line Level stereo jest wejściem niskopoziomowym. Najprościej mówiąc jest to najprostsze łącze analogowe i dzięki niemu można w szybki i łatwy sposób podłączyć system audio i wideo.

Nie ma problemów z przesyłem dźwięków i obrazów, ponieważ sygnały są dopasowanego do tego wejścia.Kolejnym ważnym portem jest wejście cyfrowe koncentryczne. Umożliwia połączenie systemu audio i wideo przy pomocy gniazda RCA oraz kabla koncentrycznego symbolu 75 ohm. Innym łączem jest wejście cyfrowe światłowodowe nazywane również toslink. Trzeba wiedzieć, że jest to drugi rodzaj portu cyfrowego oraz że wykorzystuje do przesyłania danych przewód światłowodowy.

Od rodzajów portów w zestawie kina domowego będzie zależało to, jakie urządzenia będzie można podłączyć oraz w jakiej ilości.