Rolety – praktyczne i ozdobne

Okna są normalnym elementem wystroju i wyposażenia każdego mieszkania oraz domu. Chyba trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie w jakiejkolwiek sytuacji bez stałego dostępu naturalnego światła słonecznego. Sprawa niby oczywista, jednak nikt z nas nie chce, by słońce wpadało do wnętrza bez ograniczeń.

Są również chwile, gdy chcemy się jednoznacznie odciąć od ciekawskich. Doskonale do tego celu nadają się rolety, które są dostępne w wielu wariantach i cieszą się dużym uznaniem. To rozwiązanie stosunkowo tanie, a przy tym bardzo praktyczne.

Już za kilkaset złotych można zapewnić wszystkim okiennicom w mieszkaniu estetyczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i wścibstwem sąsiadów. Dynamiczny wzrost sprzedaży rolet można było odnotować już u schyłku lat 90. Prawdziwy szczyt popularności przeżywały one mniej więcej 10 lat temu, kiedy to ludzie zaczęli stopniowo rezygnować z żaluzji właśnie na rzecz rolet.

Okazały się one znacznie lepsze od swoich poprzedniczek, głównie z uwagi na większą szczelność oraz szersze pole manewru w zakresie kolorystyki. Odpowiednio gęsty materiał z jakiego wykonana jest roleta zapewnia niską przepuszczalność światła, a co za tym idzie sprawia, że nawet za dnia można poczuć się jak w nocy. To przydatne szczególnie dla osób odsypiających pracę na nocnej zmianie.

Konkurencja pomiędzy producentami sprawiła z kolei, że znacznie spadły ceny rolet, które na samym początku były postrzegane wręcz jako towar luksusowy. Montowali je w swoich oknach jedynie ci, których było na to stać. Dziś sprawy wyglądają inaczej, bo dobrej klasy rolety nie kosztują wiele.