Schudnąć orientalnie

Dieta orientalna to oryginalny program żywieniowy, który nie tylko brzmi egzotycznie, ale również tak właśnie smakuje. Jedną z jego ważniejszych zalet jest tu możliwość odkrywania nowych, ciekawych smaków przy jednoczesnej utracie nadprogramowych kilogramów. Z pewnością przypadnie ona do gustu wszystkim miłośnikom stylu orientalnego, którym zależy na połączeniu zdrowia z przyjemnością.

Program dietetyczny pochodzi z dalekiego wschodu i bierze swoje początki z połączenia filozofii zwanej Yin-Yang z osiągnięciami dietetycznymi. Podstawowym założeniem tak filozofii, jak i samej diety jest szeroko pojęta równowaga. Chodzi tu więc najbardziej o sam balans życiowy, w tym również ten żywieniowy.

Twórca orientalnego sposobu odżywania, doktor Hay, twierdzi, że spożywanie pokarmów w określonych proporcjach skutecznie pomaga schudnąć, a także poczuć się lżej i lepiej ze sobą samym. Co ciekawe, w diecie orientalnej można sobie pozwolić na lampkę wina do posiłku. Zgodnie z filozofią tego sposobu odżywiania, wino pobudza procesy trawienne, a także odpręża i rozluźnia.