Skoda Citigo

Najmniejszym autem osobowym koncernu Skoda Auto jest model Citigo. Przynależy on do grupy samochodów miejskich. Odpowiedzialne za jego produkcję są zakłady w Bratysławie, gdzie też powstają dwa podobne pojazdy: Volkswagen up! i SEAT Mii.

Samochód charakteryzuje się opływowym kształtem o nieagresywnej, miękkiej linii profilu. Pojemne wnętrze zachęca do zakupów zarówno panów, jak i panie. Na początku Skoda Citigo pojawił się jako trzydrzwiowy hatchback, a dopiero później, w 2012 roku, w odmianie pięciodrzwiowej.

Dopiero na wiosnę tamtego roku samochód został wypuszczony na rynek europejski. Po pewnym czasie jako jednostka napędowa tego modelu pojawił się silnik na sprężony gaz ziemny. W Skodzie Citigo można było wybierać spośród następujących wersji wyposażeniowych: Easy, Active, Active Pro, Elegance, Sport oraz Ambition.

Edycją specjalną było Active Pro, a jej docelowym adresatem była Holandia. W jej skład wchodził chociażby system audio CD/MP3, klimatyzację, wyposażoną z filtr przeciwpyłowy, a także elektryczne sterowanie szyb.