Słuchawki

Słuchawki są bardzo ważnym sprzętem, który powinna charakteryzować wysoka jakość. Niskiej jakości słuchawki nie przyniosą oczekiwanych korzyści w postaci odsłuchu najwyższej jakości dźwięku. Słuchaniu muzyki przez słuchawki o niskiej jakości, mogą towarzyszyć zakłócenia i szumy. Jak tego uniknąć? Bez wątpienia należy wybrać dobrej jakości słuchawki.

Ceny słuchawek zależą od ich jakości. Na rynku znajdziemy zarówno słuchawki za paręnaście złotych, jak i takie za które trzeba zapłacić po kilka tysięcy złotych. Oczywiście w tym rozpiętym przedziale cenowym warto znaleźć złoty środek. Aby móc cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku nie zawsze konieczne jest wydawanie fortuny.

Dobrej jakości słuchawki charakteryzuje pasmo przenoszenia w zakresie 7 – 40000 Hz. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich dynamikę, która powinna oscylować w wartości ok. 100 dB. Ponadto warto wybrać takie słuchawki, które będą posiadały funkcję aktywnej redukcji szumów, jak również będą posiadały możliwość transmisji bezprzewodowych.

.