Spis najnowszych gadżetów 2018 roku

Co roku na rynek trafia wiele różnego rodzaju urządzeń, które mają poprawić jakość naszego życia, albo mają nam je ułatwić swoim funkcjonowaniem. Z każdym kolejnym rokiem te gadżety są coraz lepsze, posiadają znacznie więcej funkcji, a do tego wszystkiego jeszcze, dają nam możliwość wygodnego korzystania z nich. Im więcej więc o nich wiemy, tym większa będzie szansa, że znajdziemy coś, co naprawdę sprawi, że nasze życie będzie lepsze.

Gadżety sprawdzające nasz sen

Nie ulega wątpliwością, że sen jest bardzo ważny, a od jego jakości, będzie zależało to, jak funkcjonujemy przez cały dzień.

To właśnie od naszego snu zależy, czy jesteśmy wypoczęci, odpowiednio skoncentrowani, czy nasza spostrzegawczość będzie na najwyższym poziomie. Dlatego też, w tym roku na różnych targach gadżetów, możemy spotkać urządzenia, które mają nam pomóc w monitorowaniu tego snu. Dlatego też, proponowana może nam być mata, która rozkładana jest na materacu i która będzie pokazywała, w którym momencie zasnęliśmy, w jakich fazach snu byliśmy, a także podpowie nam, czy naszym problemem jest chrapanie. Co więcej, jeśli posiadamy inne urządzenia, takie jak termostat czy żaluzje, podłączone do sieci wi-fi, to mata będzie podczas naszego snu, tak nimi sterowała, aby uzyskać najlepsze warunki.

Obniży temperaturę, a podczas naszej pobudki, podniesie żaluzje. Jeśli nie chcemy kupować dużej maty, możemy się skusić na specjalną opaskę. Ona również pokaże w jakiej fazie snu jesteśmy, ale przede wszystkim będzie imitowała biały szum, który będzie miał za zadanie wspomóc nasze zasypianie i ułatwić nasz sen. Szum ten będzie się zmieniał w zależności od naszej fazy snu, ale nie będzie nas wybudzał.

Co jeszcze możemy znaleźć?

Jeżeli jesteśmy ciekawi, jakie jeszcze gadżety są proponowane na ten rok, to warto wiedzieć, że mogą nam być zaproponowane różnego rodzaju drony. Są one coraz mniejsze, lżejsze, mają coraz większy zasięg i potrafią coraz więcej, a to oznacza, że bez trudu znajdziemy dla nich zastosowanie. Możemy nimi robić filmiki czy zdjęcia, dzięki czemu z lotu ptaka, będziemy mogli uwiecznić najważniejsze dla nas chwile, spędzane z rodziną. Jeszcze inną propozycją będzie zwijany ekran, który idealnie dopasuje się do naszych potrzeb.

Możemy go mieć rozwiniętego, ale jeśli jest taka potrzeba, możemy go zwinąć do rozmiarów obudowy, do wielkości paska pokazującego najważniejsze informacje, albo do rozmiarów ekranu kinowego. To co prawda początek i jeszcze nie możemy kupić takiego ekranu, ale z pewnością wiele on mówi o naszej przyszłości i o tym, co może być czymś zupełnie naturalnym za kilka lub kilkanaście lat. Wśród proponowanego sprzętu, możemy jeszcze w tym roku znaleźć zegarek, który może wysyłać dźwięk bezpośrednio do słuchawek. To oznacza, że mając taki smartwatch, nie musimy już ze sobą zabierać smartfona, kiedy idziemy pobiegać.

Wszystko zrobimy dzięki zegarkowi, który z tym smartfonem będzie połączony. Warto się przyjrzeć propozycjom gadżetów, które są nam tutaj oferowane. Może się okazać, że znajdziemy coś ciekawego dla siebie. Coś, co będzie nie tylko fajnie wyglądającym gadżetem, ale przede wszystkim będzie urządzeniem, które znacznie ułatwi nam codzienne funkcjonowanie.