Suplementy diety

Dywagując na temat sposobu żywienia sportowców, nie sposób pominąć szeroko rozbudowanego działu spożywczego, mającego na celu wspomaganie ludzi uprawiających sport, jakim jest dział suplementów i odżywek.

Będąc laikiem, wchodząc do sklepu z odżywkami i suplementami, tak naprawdę nie wiemy, co wybrać.

Zdajemy sobie sprawę, że najróżniejsze suplementy mają różny wpływ n nasz organizm, że mogą nas wspomóc lub też wpłynąć na niego negatywnie.

Z tego też powodu musimy dobrze wiedzieć, czego nasz organizm potrzebuje, czego nie potrafimy dostarczyć w postaci normalnych posiłków i co chcemy w sposób dodatkowy wprowadzić.

Suplementy i odżywki są już na tak wysokim poziomie, że każdy, w zależności od własnych potrzeb, od uprawianego wysiłku, jego poziomu i intensywności, na pewno znajdzie to, co jest jemu najbardziej potrzebne.

Ważne jest jednak abyśmy zawsze w sposób naturalny starali się dostarczać budulca i wartości odżywczych, tak nam niezbędnych.

Traktowali sztuczne wspomaganie, jako naprawdę ostateczność.

Starali się stworzyć tak zbilansowaną i mądrą dietę, aby po mimo kolosalnej pracy fizycznej, jaką wykonuje nasz organizm, nie odczuwał on braków poszczególnych z nich.