Suzuki Swift

Pierwsze Suzuki Swift pojawiło się już w 1983 roku. Zadebiutował on jako pierwszy model miejski tego japońskiego koncernu, jaki został wypuszczony na rynek globalny. Produkcja pierwszej generacji miała swój finał w 1989 roku, a po dwóch latach ukazała się jego druga odsłona. Suzuki Swift II został bardzo mocno zmieniony w stosunku do swojego poprzednika.

Oferowano go na całym globie pod różnorodnymi nazwami. Szeroki wachlarz nadwozi (hatchback, kabriolet i sedan) pozwalał na optymalny wybór, dlatego też model szybko zyskał ogromną popularność. Już trzy lata później zdecydowano się na kolejny lifting samochodu. Modyfikacja objęła zderzaki, tylne światła, a także deskę rozdzielczą.

Obecnie w sprzedaży znajduje się już czwarta generacja tego auta. Jej produkcja rozpoczęła się w 2010 roku. Duże zmiany zaszły w obrębie tylnej części samochodu. Postawiono też na zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę kontroli zużycia paliwa oraz emisji CO2 do otoczenia.

Najnowszy, liftingowany Suzuki Swift został wyposażony w innowacyjne światła do jazdy dziennej, oparte o działanie technologii LED.