Tunery DVB

Tunery DVB to urządzenia, które znajdują się w niejednym domu. Stały się one popularne wraz z zakończeniem w Polsce możliwości odbierania sygnału analogowego. Tunery bowiem dają możliwość odbierania sygnału cyfrowego, który współcześnie jest jedynym sygnałem możliwym do odbierania w Polsce. Współcześnie coraz popularniejsze stają się tunery hybrydowe, które umożliwiają odbiór sygnału zarówno telewizji cyfrowej, jak i analogowej.

Równie popularne stają się urządzenia Set-top box, które dedykowane są przede wszystkim nowszym telewizorom z wbudowanym dekoderem. Te urządzenia umożliwiają nie tylko odbiór telewizji cyfrowej, ale dają także możliwość korzystania z takich usług jak Pay-per-view, Wideo na życzenie czy Personal Video Recorder. Tunery z wyższych półek są wyposażone w dodatkowe funkcjonalności. Przede wszystkim ten sprzęt ma możliwość obsługiwania wielu formatów plików zarówno video (AVI, MKV, MPEG, MPG, M2TS, VOB, TS, TRP, MP4, DVR, kodeki video: MPEG2, XVID, H.

264), audio (MP3, FLAC, OGG), napisy (TXT, SRT, SUB, SSA, SMI) i zdjęcia (JPG, JPE, JPEG, BMP, PNG). Oprócz tego nowoczesne tunery dają możliwość m.in. skalowania sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p, odbioru kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition), obsługi DiSEqC 1.

0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS, czy pełne wsparcie dla dźwięku E-AC3 (Dolby Digital Plus)..