Walory stali nierdzewnej

Kiedy wynaleziono stal nierdzewną, to najpierw zaczęto ją wykorzystywać do produkcji sztućców. Materiał ten powstał jeszcze w XIX wieku, kiedy to we Francji zrozumiano, że połączenie żelaza i chromu daje bardzo interesujące efekty, a powstały w ten sposób materiał może być niezwykle użyteczny.

Od momentu, w którym wynaleziono stal nierdzewną, minęło sporo czasu – było to przecież ponad sto lat temu. Korzystać z niej zaczęto od produkcji sztućców, jednak, oczywiście, na tym nie poprzestano, a obecnie trudno jest w ogóle zliczyć dziedziny, w których ten materiał znajduje zastosowanie.

Stal nierdzewna musi składać się przynajmniej w jedenastu procentach z chromu. Taki materiał odporny jest wówczas nie tylko na wysokie temperatury i korozję, ale również można go stosować w agresywnym środowisku.

Chrom dodaje stali również specyficznego połysku, co poprawia jego walory estetyczne. Dlatego też stal nierdzewna znajduje zastosowanie chociażby w budownictwie, gdzie od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku jest powszechnie używana.

folie producent