Początki firmy E. Wedel sięgają połowy XIX wieku, a dokładnie roku 1951. Dzisiaj Wedel jest przez wielu kojarzony z naszym krajem. W okresie PRL E. fabryki E.Wedla były własnością państwa.

Firma jest sprywatyzowana od 1991 roku. Jednocześnie taż marka w tamtym okresie była swego rodzaju wyznacznikiem luksusu i odrobiny lepszego życia w szarej, komunistycznej rzeczywistości. Dzisiaj Wedel jest nie tylko jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, ale także jest jedną z tych najbardziej wartościowych. Przez wiele lat swojej działalności i obecności na rynku marka E. Wedel wielokrotnie zmieniała swoich właścicieli. Początkowo, po decyzji Skarbu Państwa, markę przejęła firma PepsiCo.

Następnie właścicielem mianowano Cadbury. Obecnie kontrole nad marką E. Wedel sprawuje japoński koncern Lotte. E. Wedel na zawsze zapisze się w historii polskich wyrobów cukierniczych, to właśnie dzięki tej marce na półkach sklepowych można dzisiaj znaleźć takie łakocie jak np. ptasie mleczko czy torciki wedlowskie.

Marka sprzedaje jednak swoje produkty nie tylko w Polsce, ale także i za granicą, gdzie cieszy się nie mniejszym uznaniem.