Wieża hi-fi

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, to z pewnością nie wyobrażasz sobie, aby w twoim mieszkaniu mogło nie być wieży hi-fi. Jednak z pewnością zastanawiasz się także, jaka wieża jest warta uwagi. Podpowiadamy.

Oczywiście jak to z prawie każdym produktem bywa, warto zwracać uwagę na markę wież, również mini wież. Pośród nich od wielu lat króluje Sony, Philips, Samsung, Pioneer, Denon, Yamaha jak również Onkyo, Panasonic, Blaupunkt oraz Ferguson. Niezależnie od tego na jaki typ wieży chcesz się zdecydować, przede wszystkim powinieneś sprawdzić jakość jej kolumn oraz ich moc.

Wybierając wieżę powinieneś także sprawdzić jakie rodzaje płyt może ona odtwarzać oraz jakie obsługuje formaty plików. Wieże z wyższych półek powinny już obsługiwać takie formaty plików jak AAC, MP3, WAV i WMA. Dodatkowo bardzo ważne jest to, aby wieża posiadała złącze USB, wejścia audio i cyfrowe oraz wyjścia słuchawkowe i na subwoofer.

Ponadto każda dobra wieża wyposażona jest w funkcje Network i AirPlay i posiada możliwość odsłuchu internetowych stacji radiowych..