Zakup kabli do systemu audio

System audio w mieszkaniu to nie tylko kolumny i amplituner, ale również okablowanie. Wydawałoby się, że gdy już wybierzemy zestaw kina domowego najdoskonalej spełniający nasze potrzeby, zakup kabli będzie prostą sprawą. Otóż nie zawsze tak jest, zwłaszcza, że producenci oferują naprawdę szeroki asortyment kabli.

Na początku trzeba wiedzieć, jakie rodzaje kabli trzeba kupić. Mamy na rynku między innymi kable audio, wideo, optyczne, głośnikowe. Co więcej, każdy z rodzajów kabli można znaleźć w bardzo zróżnicowanych cenach.

Niektóre można kupić za kilkanaście złotych, a inne nawet za kilkadziesiąt. Czy warto przepłacać? Przede wszystkim należy przyjąć regułę, aby na okablowanie nie wydać więcej niż około 15% kwoty wydanej na cały system audio. Nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością dźwięku.

Jeżeli kupiliśmy słabsze kino domowe, kabel nie polepszy dźwięku. Niektórzy specjaliści zalecają zakupienie na początek tańszych kabli. Być może brzmienie systemu audio będzie nam w pełni odpowiadać.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą z czasem wymienić kable na lepsze.

samochodowa.city-traffic.com.pl