Żaluzje drewniane

Nikt nie powiedział, że trzeba sięgać koniecznie po aluminium, aby cieszyć się dobrej jakości żaluzjami w naszym domu. Jak wspomnieliśmy, możliwości w zakresie doboru materiałów są naprawdę szerokie – wystarczy jedynie się nieco rozejrzeć, a przy tym wykazać kreatywnością. Doskonałą ekologiczną alternatywą dla aluminiowych listewek są żaluzje wykonane z drewna. Wpisują się one wybornie w obowiązujące trendy ekologiczne, bo przecież w modzie jest, aby żyć w zgodzie z naturą. Użycie dobrej klasy drewna jest w tym kontekście doskonałym pomysłem. Oczywiście drewno nie może być przypadkowe.

Producenci korzystają głównie z gatunków egzotycznych. Takie drewno jest bardzo solidne, odporne na zużycie i oferuje naturalne, a przy tym atrakcyjne wybarwienia. Rzecz jasna żaluzja nie jest w całości drewniana. Z tego tworzywa wykonane są jej najważniejsze elementy, czyli listewki. Cała reszta jest kwestią otwartą. Zazwyczaj górna kaseta jest metalowa lub plastikowa.

Oczywiście tworzywo to musi korespondować barwą z główną częścią żaluzji, aby wszystko było spójne estetycznie. Ciekawie wyglądają też kasety metalowe w barwie naturalnej, na przykład z efektem szczotkowania. Mamy tym samym efektowne połączenie nowoczesności z tradycyjnym, nieco przaśnym stylem. Istotnym walorem żaluzji drewnianych jest to, że stanowią doskonałą dekorację wnętrza, a jednocześnie spełniają wszystkie swoje typowe funkcje. Ograniczają obecność światła słonecznego, co przydaje się szczególnie latem. Równocześnie wpuszczają na tyle dużo słońca, aby w środku panowała miła, swojska atmosfera.