Zasłony – tradycyjna alternatywa

Pisaliśmy o roletach, pisaliśmy o żaluzjach. Te rozwiązania mają szereg zalet, ale nie wolno nam zapomnieć o tym tradycyjnym wariancie, od którego wszystko się zaczęło.

Mowa tu rzecz jasna o zasłonach. Najbardziej klasycznych, najbardziej oczywistych i najłatwiejszych do zastosowania.

Dobra zasłona powinna być wykonana z wysokiej jakości tkaniny, która będzie odporna na zabrudzenia, a także na zniekształcenia pod wpływem prania. Ponieważ zasłona jest niemal zawsze kupowana na wymiar, nie powinna się wstępować.

Zasłona, która miała prawie sięgać podłogi, a raptem kurczy się o kilka centymetrów wygląda po prostu nieszczęśliwie i może spędzać gospodarzom sen z oczu. Odpowiedni materiał to podstawa.

Gwarancję, iż zasłona została wykonana zgodnie z najwyższymi standardami dają nam tylko renomowani producenci, ewentualnie solidne zakłady krawieckie świadczące usługi w zakresie szycia zasłon na zamówienie. W takich miejscach mamy zawsze bogaty wybór tkanin, więc możemy dobrać zasłonę idealną, która perfekcyjnie wpasuje się w charakter naszego wnętrza, a przy tym zapewni nam optymalną ochronę przed nadmiarem słońca.

Montaż zasłon może odbywać się na dwa najpopularniejsze sposoby. Sposób pierwszy to przytwierdzenie do ściany specjalnych szyn (metalowych lub plastikowych), po których będzie można przesuwać zasłony.

Drugi sposób, stosowany zazwyczaj w kuchniach, to zasłony zawieszone na karniszu z metalu lub drewna. Taki karnisz może być także świetną ozdobą z uwagi na dostępność modeli ciekawie rzeźbionych.

mgiełka do pościeli