Historia odtwarzaczy dla DJ’ów

Aktualnie trudno sobie wyobrazić DJ’a bez odpowiedniego odtwarzacza, którym mógłby dysponować na imprezach. Korzenie urządzeń tego typu nie sięgają zbyt daleko. Pierwszy odtwarzacz, jaki w ogóle powstał, pojawił się w 1981 roku i nazywał się DENON DN-3000FE.

Co ciekawe, nie dedykowano go wcale DJ’om, jednak system rozwiązań, który wykorzystywał, przeniesiono później do nowszych odtwarzaczy i mikserów, konstruowanych właśnie z myślą o DJ’ach. Mowa tutaj przede wszystkim o rozszerzonym wyświetlaczu, funkcji odsłuchu CUE, a także o regulacji poziomu sygnału na wyjściu. Kolejnym urządzeniem, liczącym się dla historii odtwarzaczy, był DENON DF-4000F.

Prawdziwe innowacje przyniósł jednak kolejny model, DENON DN-2000F, okrzyknięty prawdziwą legendą. To właśnie on zdołał ustalić standard, do którego dostosowywali się później wszyscy inni producenci odtwarzaczy. To właśnie w tym urządzeniu po raz pierwszy pojawiły się popularne gumowe przyciski.

Po nim oczywiście było wprowadzanych jeszcze wiele modeli, jednak żaden z nich tak bardzo nie zaważył na przyszłości odtwarzacza dla DJ’ów.

https://etak.eu/pl/menu/ograniczniki-przepiec-180.html