Sprzęt audio z bluetooth

Technologia bluetooth jest technologią coraz chętniej i częściej wykorzystywaną w urządzeniach audio. To dlatego, że daje ona możliwość bezprzewodowej komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, znajdującymi się w niewielkiej odległości od siebie.

A to daje użytkownikom możliwość przesyłania różnorodnych plików, z różnych urządzeń. Konieczne jest jednak posiadanie sprzętu z technologią bluetooth.

Na szczęście jest ona na tyle popularna, że wykorzystuje ją już większość producentów, w większości rodzajach i modelach swojego sprzętu audio. Technologia bluetooth wykorzystywana jest w takim sprzęcie jak kina domowe, soundbary yamaha, odtwarzacze blue-ray, wieże hi-fi, bezprzewodowe systemy audio, bezprzewodowe stacje muzyczne i zestawy hi-fi, amplitunery, czy bezprzewodowe głośniki niskotonowe.

Bluetooth jest już tak popularny, że absolutnie nie jest wyznacznikiem wyższej jakości sprzętu, a po prostu standardu. Warto to wiedzieć decydując się na nowe kino domowe, czy innego rodzaju sprzęt audio.

.

www.bezparadontozy.pl