Czym jest dibond?

Jeżeli chcemy przygotować szyld, który zawiesimy nad wejściem do naszej firmy, albo na którym zamieścimy naszą reklamę, to z pewnością chcemy, aby był on jak najbardziej wytrzymały i żeby dobrze służył nam przez wiele lat. Dlatego zanim dokonamy ostatecznego wyboru, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się różnym możliwościom, tak aby mieć pewność, że to co ostatecznie tutaj wykorzystamy, faktycznie będzie spełniało nasze oczekiwania. Warto więc wiedzieć, co to jest dibond i w jaki sposób może nam pomóc w rozwiązaniu naszych problemów, podczas poszukiwania odpowiedniego szyldu.

O czym mówimy?

Abyśmy w ogóle bliżej zainteresowali się tym, co ma nam do zaproponowania dibond, powinniśmy najpierw bliżej zapoznać się z tym co to jest.

Dlatego warto wiedzieć, że jest to płyta kompozytowa, która składa się z kilku warstw aluminium, które są połączone rdzeniem polietylenowym. Dlaczego jest tak dobra, jeśli chodzi o wykorzystanie do zrobienia szyldów? Ponieważ jest bardziej wytrzymała niż blacha aluminiowa, a dodatkowo jeszcze bardzo łatwo możemy ją obrobić. Poza tym dibond jest lekki, sztywny, a także daje nam pewność wysokiej odporności na działanie różnych czynników zewnętrznych. Chodzi o to, że nie musimy się wówczas martwić zmianami temperatur, deszczem czy nawet promieniowaniem UV.

Co więcej, nie będziemy też mieli problemów z jego rozwarstwianiem, ani z blaknięciem.

Co jeszcze może nas przekonać?

Jeśli jeszcze zastanawiamy się nad tym, co może nam zaoferować dibond, to warto wiedzieć, że jest on idealnie gładki, a poza tym sami zdecydujemy o tym, jakie ma mieć wymiary i kształty. Dodatkowo można go pokryć lakierem, sitodrukiem, drukiem cyfrowym czy folią, a więc naniesienie na niego odpowiedniej reklamy nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Sami również zdecydujemy o tym, jaką ma mieć grubość, czy ma być matowy czy połysk, a jeśli będzie nam zależało na tym, aby był elegancki, to możemy się zdecydować na szczotkowany złoty lub srebrny.

To oznacza, że taki dibond można wykorzystać do stworzenia reklamy każdego miejsca, nawet takiego bardzo ekskluzywnego. Tym bardziej, że jeśli taka będzie nasza wola, to można na nim wykonać cięcia laserem, które pozwolą wprowadzić efekt 3D. Jeżeli nie mamy problemów z tym, aby za taki produkt zapłacić trochę więcej niż za zwykłe aluminium, bo widzimy jak wiele ma nam on do zaproponowania, to z pewnością dibond będzie dla nas odpowiednią propozycją. Nie pożałujemy, tym bardziej, że przez bardzo długi czas będzie się on prezentował jak nowy i nie będziemy musieli nic przy nim robić.

www.tonsilnaglosnienia.pl