Asystent zmiany pasa ruchu

Kolejnym bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa na drodze jest niekontrolowanie jazdy na własnym pasie ruchu. Niestety coraz częściej dekoncentrujemy się podczas jazdy, rozmawiamy rzez telefon, wysyłamy smsa, czy odwracamy się do dziecka z tyłu.

Na skutek czego znacznie zbaczamy z drogi, tym samym najeżdżając na sąsiedni pas ruchu. O ile szybko zareagujemy jesteśmy w stanie uniknąć kolizji.

Jak donoszą statystki w większości przypadków dochodzi do niebezpiecznych wypadków, które mogą zakończyć się tragicznie. Dlatego też producenci systemów wspomagających kierowców wprowadzili do wyposażenia samochodów asystenta pasa ruchu.

Dzięki niemu w przypadku nieplanowanego zjechania z pasa ruchu system wydaje sygnał dźwiękowy oraz wizualny. Zatem wszelkie niekontrolowane zjazdy są pod stałą kontrolą, a my możemy mieć pewność, że ktoś jeszcze pilnuje naszej czujności.

A statystki, które pokazują ponad sześćdziesięcioprocentowy spadek liczby wypadków tego typu, jeszcze bardziej podkreślają zalety systemu.

www.wyposazeniewnetrz.com.pl