Dieta owsiankowa

Okazuje się, że dieta cud wcale nie musi być taka skomplikowana jak mogłoby się wydawać. W dodatku, składają się na nią proste, tanie i łatwe do zdobycia produkty spożywcze. Przy okazji, są też smaczne – o ile ktoś lubi płatki owsiane.

Udowodniono bowiem, że dieta zwana owsiankową jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na schudnięcie. Znana od wieków, choć często niedoceniana owsianka jest produktem zawierającym całe mnóstwo witamin oraz dobroczynnych antyoksydantów, które są niezbędne do tego, by nasz organizm poprawnie funkcjonował. Co istotne, obfituje ona w sycący i ułatwiający procesy trawienne błonnik rozpuszczalny oraz zawiera znikome ilości tłuszczu.

Opierając swoją codzienną dietę na owsiance możemy schudnąć przeciętnie od jednego, do nieco ponad dwóch kilogramów w ciągu jednego tygodnia. Owsianka szczególnie dobrze komponuje się z takimi dodatkami jak świeże owoce i warzywa, chude mięso (na przykład pierś z kurczaka), ryby, czy odtłuszczone mleko. Pożywne śniadanie owsiankowe nie tylko pomaga schudnąć, ale także daje zastrzyk energetyczny na cały dzień.